Misy dekoracyjne – jak je wykorzystać?

misy dekoracyjne

Ozdobienie naszego domu to podstawa, aby żyło nam się w nim przyjemnie. Czy misy dekoracyjne możemy wykorzystywać tylko do funkcji aranżacyjnych? Oczywiście, że nie! W tym artykule dowiesz się więcej na ten temat.

Z czego może być zrobiona misa?

Jednym z ciekawych elementów wystroju kuchni lub salonu są misy dekoracyjne. Najbardziej cenione produkty z tej kategorii są wykonywane ręcznie, często z pozyskiwanych przez rzemieślnika materiałów. Mogą być one więc zrobione z zebranego drewna specyficznych dla danego regionu drzew, np. akacji, drzewa oliwnego czy orzecha. Te mogą być jednak kosztowne, ponieważ rzeźbienie w nich nie jest łatwe. Z popularniejszych gatunków roślin, możemy znaleźć drzewa o miękkim drewnie takie jak brzoza, lipa czy sosna. Innym rodzajem materiału do produkcji mis dekoracyjnych jest szkło czy ceramika.

misy dekoracyjne

Do czego możemy wykorzystać misy dekoracyjne?

Jak sama nazwa wskazuje, misy dekoracyjne możemy wykorzystać do ozdobienia naszego domu wyjątkowymi elementami. Oczywiście, jeśli jesteśmy pragmatykami, będziemy szukać innych sposobów użycia takich produktów – i bardzo dobrze! W końcu to przedmioty które mogą mieć również funkcje użytkowe. Misy dekoracyjne możemy więc wykorzystać do podawania posiłków, przekąsek czy zbierania jakiś odpadów przy jedzeniu (np. zużytych torebek herbaty). Jeśli misa ma podłużny kształt i jest wysoka, możemy ją również wykorzystać jako wazon do kwiatów.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *